Vypadá to, že ten pán, který vymýšlel cvičení do naší učebnice turečtiny pro středně pokročilé, má bohaté životní zkušenosti a taky si chtěl trochu rýpnout. Jinak by v rámci jednoho cvičení nemohl vzniknout tento roztomilý a tak typický rozhovor.

A: Miláčku! Dáš si ještě jeden talíř fazolí?

B: Díky, zlatíčko, už nemůžu, děkuju za večeři!

A: Takže ti to nechutnalo.

B: Ale samozřejmě že chutnalo, drahoušku!

A: Ty už mne nemiluješ. Ühüü ühüü! (tohle je originální turecké citoslovce)

B: !?!?!?!?!

Krásná ukázka, jak nepochopitelnými cestami se ubírá myšlení typické turecké dívky/ženy/manželky/přítelkyně/matróny.

A takhle to fakt probíhá. Nedivím se, že tohle nepochopí kterýkoli muž, ať je z Turecka, Česka nebo z Kamerunu, tohle se totiž pochopit nedá. Proč jim to děláme? Turecké holky jsou prý ale opravdu jinačí a opravdu takhle nesnesitelné (to jen tak na okraj). Po kom to mají? No samozřejmě po maminkách. Mít takovou tchýni, asi skočím z okna (Pán mi byl ale neuvěřitelně milostiv.)

Nebo tohle provádíme i u nás?

PS: Ještě informace, která po výše uvedeném nepřekvapí: Podle sociologických výzkumů mají turečtí muži nejtrvanlivější manželství nikoli se svými spoluobčankami, ale s Ukrajinkami a Ruskami (a že je tady takových manželství spousta!). Ukrajinky (a další středo- a východoevropské dívky) totiž nestřečkují při každé vhodné příležitosti, chovají se normálně, bez problémů a výmluv zvládají domácí práce (což ale neznamená, že se z nich stanou služky a manžel se může válet), nepotřebují neustálou pozornost a nákladné dárky… a někdy si dokonce i ochotně navléknou šátek a přijmou islám i turecké jméno (ale to jsou doufám jen extrémy). Někteří z Turků nečekají, až se výzkumy odrazí i na nich a plánovitě se poohlížejí po cizinkách.

PPS: A ještě z podobného soudku. Mongolské ženy volají SOS. Dá se říci, že se přemnožily, s obtížemi si hledají partnery, a tak s ohledem na společnou dávnou historii a kořeny poslaly do Turecka skromný požadavek: potřebovaly by asi tak 20 000 tureckých mužů. Máte-li slabost pro divočinu, kobylí mléko, jurty a dálky… zřejmě se o vás porvou, i když zrovna nevlastníte pas s hvězdou a půlměsícem…

PPPS: V říjnu 2012 se na turecké obrazovky (Kanal 7) dostal soutěžní pořad „Moje drahá polovička z ciziny“, kde cizinky provdané za Turky nejen soutěží v různých disciplínách, ale jsou také dotazovány na znalost tureckého prostředí, jazyka, reálií, kultury atd. Děsí mne už jen četba soutěžních disciplín – rychlost servírování čaje, rychlost obsluhy grilu (turecký národní sport), manželé zase drhnou sporák. Společně se pak soutěží v tom, kdo namačká šťávu z nejvíce pomerančů nebo na sebe navlékne nejvíce vrstev oblečení (tak to je opravdu typické:))).

s

www.haber7.com

Tagged with:
 

5 Responses to Úsměv!

 1. c napsal:

  Ženských je všude dost, to je fakt. Ovšem mě se někdy zdá, že se přemnožily i u nás, člověk pak nestačí, a nakonec platí alimenty.

 2. proctonejde napsal:

  hezky napsane :oD Uplna pravda ;o) Take si rikam, ze na me je ten navrhu az moc hodnej protoze ma tchyne je supeeeer :o) A k tomu premnozeni, ceka to i Turecko aspon podle poslednich zprav se vice rodi holky nez kluci…. tak snad se to nejak urovna :o)))

 3. nisanSu napsal:

  zatímco se nám média snaží neúnavně vnucovat báchorky o utlačovaných turkyních, jsou tyto ve skutečnosti jen úžasně hýčkány, a to takovým zpusobem, že si o tom mnohé rádoby- emancipované evropanky mohou nechat jen zdát..

 4. Manželka napsal:

  Chudák manžel z konverzace! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *