Po spoustě průtahů je konečně už i tady ve Zlíne černobílo (huuuráááá!!!), a mé vnitřní dítě se rozplývá při pohledu na tu nádhernou chumelenici. Je tedy čas zařadit na blog tu, která tu už dlouho nebyla – barevně odpovídající kočku Mášu.Žere ptáky, spí na našich počítačích, zalehává i nožky miminku a nejčastěji nám předvádí, jak se má správně odpočívat… to vše zabaleno do velmi hřejivé srsti ze 100% přírodních vláken… prostě Máša.

s

Příště snad i něco víc než jen foto, ale ještě to chvíli bude trvat. Už asi dva měsíce lítě válčím s jedním termínem a není to při všech těch činnostech kolem košiláčka zas tak jednoduché. Ne že by čas nebyl – třeba večer a brzy ráno je ho ještě spousta, jenže to už se zase hlásí únava z celého dne nebo nevyspání, a práci je rychlý konec:) Tím vyjadřuji obdiv všem maminkám, které při dítěti například studují… a přivádí mne to i na jedno turecké téma.

Miminku, mými vtipnými kamarádkami přejmenovanému na Šehrezádku Onurovou, už bude 5 měsíců, krásné číslo. Kdybych patřila do těch 25 % žen, které v Turecku pracují, byla bych už tři měsíce v práci (se zákonem garantovanými přestávkami na kojení, ale to je stejně dost komplikované a ne vždy proveditelné). Nedovedu si to představit, ufff… ale máme, my ženy, co jsme tak dlouho chtěly(i když nevím, Turkyně to možná s tím zrovnoprávňováním poněkud přehnaly).

Na mateřské se i tam dá pobýt déle, jenže bez jakékoli finanční podpory, což je pro obyčejné lidi finančně těžko únosné. Takže hajdy do práce a dítě k babičce…

No nic, nebudu si takovými představami kazit náladu.

Ať vám také chumelí!

PS: Podle internetu je dnes v Izmiru jen o pět stupňů více než u nás!

Tagged with:
 

0 Responses to Chumelí

 1. Rejčka napsal:

  🙂Ta je krásná.
  Možná se Turkyně inspirovaly v Británii. Tam je také tak krátká mateřská, pokud se nepletu. A pak se dítě vrazí do nějaké nursery.

 2. filipika napsal:

  To je šílené.. ale v dnešní době se nám už šílených věcí nezdá být šílená…

 3. martin jaroš napsal:

  Krásné slovoten košiláček… A samozřejmě krásná fotka i atmosféra textu, jako vždycky. Já nevím, já tenhle blog prostě rád čtu.

 4. filipika napsal:

  Jééj, děkuju,to mne dneska poránu velice potěšilo, zvlášť od člověka, který pracuje s jazykem.. já se zase chodím kochat do vaší fotogalerie – nevím, jak to děláte, ale kam jedete, odtud máte tak nádherné fotky.. Snažím se vzít si z nich něco i pro svoje focení, snad mi to půjde, i když nemám plnoformát a ten úžasný pevný objektiv Canon 1.4, jen crop a 1.8 :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *