V neděli jsem docela skromně oslavila jedny zásadně kulaté narozeniny, po nichž prý (1) život končí, (2) život teprve začíná. Co si vyberu?

s

Kytice od manžela. Narcisy seženete i k narozeninám na začátku února naprosto bez problémů, musíte ale být v Izmiru a okolí, kde už v tuto dobu narcisy vykvétají a vzápětí se stávají oběťmi ziskuchtivosti prodejců květin. Ne nadarmo právě odsud, ze samotného výběžku pevniny do Egejského moře, vzdáleného od Izmiru 80 km, pochází starořecká legenda o Narcisovi…

Nic, protože podle mne lidský život usměrňují asi spíše události nebo když už, úplně jiné číslovky – a tam nezáleží na kulatosti, ale spíše na těch správných násobcích.

Důvod k dojetí jsem ovšem měla stejný jako moji rodiče – jak ten život letí! A možná při prvních narozeninách svého života jsem si uvědomila, že bychom vlastně neměli v ten velký den jen blahosklonně přijímat gratulace, telefonáty a dárky, ale především vzpomenout na naše rodiče a pogratulovat jim. Zavolat mamince a říct jí, jak jsme rádi, nás v pořádku porodila. A oběma být vděční za to, že z nás obětavě vychovali lidi, kteří svému okolí stojí za přání a srdečné gratulace.

Uvědomujeme si to dostatečně?

V neděli jsem pochopila, proč se v Turecku stále ještě rodičům (a obecně starším členům rodiny) líbají ruce…

Tagged with:
 

6 Responses to Třicet

 1. paja-ostrovanka napsal:

  moc hezke. kvetiny jsou uzasne. a rodice- to je kapitola sama pro sebe. clovek zrejme pochopi, az kdy se sam stane rodicem. vsecko nejlepsi, at vam zivot pokracuje stejne spokojene, jako doposud!

 2. Rejčka napsal:

  Ty jsou krásné. To je nějaký divoký druh? Koupila jsem si v týdnu kytici růžových keříkových karafiátků. Jsou drobné a krásné. Někteří karafiáty nesnáší, kvůli minulosti. Ale za to ta kytka nemůže. Nosím i karafiátovou vůni.
  Všechno nejlepší k narozeninám. Ať je dobře.

 3. martin jaroš napsal:

  GratulujuZ vlastní zkušenosti – 30, 31, 32 jsou asi ta nejfantastičtější léta. Teď v 35 jsem si poprvé vážně uvědomil, že stárnu. Ale vlastně je to i tak krásné. Buďte šťastná.

 4. […] mi byly zakoupeny svazečky drobných divokých a krásně vonících narcisů, které se sem už takhle brzy v lednu tradičně dovážejí z jednoho z nejzápadnějších […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *